Dakota Fanning

Hannah Dakota Fanning

8,0
25 645 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Dakota Fanning

Słaba

użytkownik usunięty

Nie uważam jej za taką świetną aktorkę , żeby dawać jej jedno z 100 pierwszych miejsc w
rankingu ,

Zgadzam się. Ja jej dała 5/10

angelika11455

Znalezienie dziecka które nie jest sztywne, wręcz jest w stanie przyćmić uznanych aktorów to cud. Na pewno zasługuje na więcej niż "dała 5"

edi_nie_oglada_filmow

Co słowo "dała" napisałaś z ironią, czy po prostu jesteś ironiczna?

angelika11455

Myślę, że to najmniej ważna część wypowiedzi.

edi_nie_oglada_filmow

Nie interesuję mnie co myślisz, tylko się spytałam dlaczego napisałaś "dała", skoro wiedziałaś, że po prostu nie dopisałam litery "m". Strzelam, że walisz głupotą.

angelika11455

Nie interesuje Cię co myślę, więc po co mam Cię informować jakie motywy przyświecały tej wypowiedzi? Brak logiki od początku do końca

edi_nie_oglada_filmow

Skoro brak logiki od początku do końca to czemu prowadzisz jeszcze ze mną tą dyskujsję? Gdybyś była taka madra, to dawno już byś zrozumiała, że nie warto o tym rozmawiać.

angelika11455

Dyskusja zakłada argumentację. Prowadzi do łagodzenia wypowiedzi i wniosków.
Argument "odpuść głupszemu" jest naiwny (choć przykre, że zakładasz, że to Ty jesteś głupsza :( ).

edi_nie_oglada_filmow

Ja nie zakładam, że jestem głupsza bądź mądrzejsza. Tylko chciałam przypomnieć, że to Ty zaczęłaś tą durną dyskusję przez swoją ironię. Bo nie musiałaś podwarzać mojej opinii na temat Dakoty Fanning.

angelika11455

Dyskusja nie może być durna. Antropomorfizacja to albo celowy zabieg literacki, albo przykład zaburzeń psychicznych. Co prowadzi do wniosku, że tym bardziej rozmowa nie może być durna (nieciekawa).
Ale do rzeczy - Twoja opinia w tej sytuacji jest ważna, bo to Ty wystawiasz ocenę 5/10 nie uzasadniając swojej oceny. Po to stworzone takie portale, żeby polemizować.

edi_nie_oglada_filmow

Niestety na Twoje żądanie nie będę rozwijała swojej opinii, uzasadniając , że dałam 5, a nie np. 10. To była pierwsza rzecz. A po drugie nie jestem taka mądra i uczona jak Ty, więc jeśli możesz, nie popisuj się swoją piękną i rozbudowaną wiedzą, bo ja nie mam zamiaru brać słownika i wyjaśniać Twoje złote myśli.

angelika11455

Aż boję się spytać gdzie tu jest jakieś popisywanie się. Oczywiście, że nie musisz, ale przyznasz, że ocenianie kogoś bez choćby słowa to lekko dziecinada.

edi_nie_oglada_filmow

Wcale, że się nie przyznam, że ocenianie kogoś to wielka dziecinada. Nie muszę dodawać swojego komentarza do oceny, bo "Ty uważasz, iż jest to stosowne".

angelika11455

Dobrze, Twój komentarz jest zbędny (do oceny oczywiście).

edi_nie_oglada_filmow

Ja jako facet ocenie :-)) Dziewczyne widziałem w serialu "Taken" gdzie grała dziecko kosmitów a już sam nie pamiętam jak to tam wyglądało ale nie ważne. Jako serial nie był długi, i jako dziecko jej postać nie wyglądała źle. To że ma ładną buzie to akurat normalka w showbiznesie do zrobienia kariery. Ale nie ważne, widziałem ją w Sadze zmierzchu gdzie grała złą wampirzyce, jej rola jak i cały film nie mówi do mnie nic. Lubie tematyke wampirów, ale ten film to porażka.

Nie widziałem jej roli w innych produkcjach to się nie wypowiem, może po prostu dziewczyna trafia na "głośne produkcje" ale jako sztuka i film daleko idą od ideału tego co sobie życzą fani. Dla tego może tak cienko dostaje oceny. Żeby film był dobry potrzeba dobrego reżysera,dobrego scenariusza,dobrej muzyki, kamerzysty ale tych jest dużo, no i aktorów. Z tym że aktor musi wczuć się w rolę prawda? Jesli rola jest do niczego to i aktor będzie wytykany palcem że "tak mu kazano". Więc jeśli dziewczyna grała w głośnych produkcjach gdzie role byłe do kitu, to można ją winić za wszystko dla czego tam występowała a nie gdzie indziej. Nie wiem czy ma potencjał, jako laska z ładną buzią napewno będzie jeszcze długo wykorzystywana i na pewno na tym filmy będą budować z jej wizerunkiem tyle ode mnie.

secundus

Ale ona jest znana głównie (jednak nie?) jako dziecko. Osment i Fanning to najlepiej grające dzieci. Mój brak oceny motywuję tylko tym, że nie znam "dorosłych" ról.

edi_nie_oglada_filmow

A frodo baggins? Akurat elijah wood się udał jako aktor. Nie mówie że jest perełką na gwiezdnym niebie, ale jest to dobry aktor również dorosłych filmów choćby Hooligans.

Jak to się mówi młodość przemija i taki Daniel Radcliffer znany tylko z tej roli ciężko się adaptuje w czymś innym jako dorosły facet, bo jednak dla wszystkich będzie Harrym Potterem, tak jak Elijah frodem. Chociaż podobał mi się synalek z kevinem w którym grali w duecie, i kilka innych produkcji.

Ale wracając do Dakoty ma jeszcze siostre nie wiem jak ona gra, ale z pewność gdyby nie Ona siostra od dawna by siedziała w kącie również. Potrzeba trochę czasu na poważne role, w poważnych filmach dla dorosłych może wówczas zobaczymy Dakote walczącą niczym Elen Ripley z Obcymi, albo Alice z Umrelą w Resident Evil.

Dodam jeszcze jedną dziewczyne to Natalie Portman i akurat jej się udało wszystko, i jest wiecej niż dobra. Po prostu jej się życie udało.-te aktorskie.

secundus

Wooda jako dziecko kojarzę tylko z jednej roli (to już mój problem ;)), bardziej znany i lepsze filmy już w dorosłym życiu nakręcił. Podobnie z Portman (Leon w wieku 13 lat). Dobry był też w Doskonałym Świecie T.J. Lowther, ale to też tylko jeden film.

Bracia Culkinowie...

edi_nie_oglada_filmow

A Portman jako jeszcze dziewczynki nie pamiętasz z "Heat" ?
Rola oczywiście poboczna , ale wcale nie bez znaczenia dla fabuły.
I zagrana znakomicie , a przecież otoczenie takich legend w obsadzie , mogło by piętnastolatkę solidnie zblokować.

nightgale

W dalszym ciągu się upieram - nastolatek to nie dziecko (porównując 14 lat i 4...)

angelika11455

Poległaś strasznie w tej wymianie zdań :-(

amfre

Ależ mnie twoje zdanie interesuje...

angelika11455

Tak zauważyłem w tej pożałowania godnej próbie ratowania swojej skóry powyżej, że lubisz udzielać się na forum DYSKUSYJNYM mając na wszystkich wyj**ane :-)

amfre

Czy mam wyj*bane czy nie, to tylko i wyłącznie moja sprawa.

edi_nie_oglada_filmow

według mnie znalezy jej sie nuer jeden na śiatowej liście najlepszych aktorek

Krzysiek_89

Leon zawodowiec, to dobry temat na wypracowanie psychologiczne na studia, nie wiem czy temat patologi społecznej by akurat był idealny ale może. Ja pewnie do szkoły średniej robiłem opracowanie bohaterów koleżance, za co była mi wdzięczna, jak się nawiązywała relacja Ojciec-córka-przyszły kochanek?(Matylda i Leon) czyli krótko mówiąc patologia też od strony obyczajowej. Więc Natalie Portman debiutowała w tym filmie, i na pewno jej wiele osób to mówiło jak dobrze zagrała i uczestniczyła w promowaniu legendy. Bo ten film to legenda jak dla mnie.

Cały czas sorry że gadam o tym filmie, inspiruje mnie to że zawsze si e mówi ameryka ameryka. Że Amerykańscy reżyserzy są dobrzy, a to właśnie reżyserzy z europy są poprostu idealni, a jeśli chodzi o dramaty nic naszych reżyserów nie przebija, no sory za autoreklame, może poprostu umysły europejczyków inaczej funkcjonują od tych amerykańskich i lepiej oddają sprawy ludzie i te prawdziwe. Przez Co taki Luc Besson kręcąc Leona Zawodowca, zrobił to lepiej niż mógłby zrobić to Steven Spielberg. tak mi się wydaje przynajmniej.

Wracając do Dakoty, ta laska w thrilerach mogłaby się sprawdzać, ale musi trafić na dobry scenariusz. Tak się zastanawiałem nad czymś podobnym do dziewczyny z tatuażem, czyli dramatem. Jeśli Dakota wystąpi w jakimś filmiez dramatem i patologią w tle i będzie dobry reżyser nikt nie powie złego zdania jeślo to dobrze zagra. Chciałbym to zobaczyć co mocnego i wsumie z jej powołaniem :-))

secundus

Cały czas mówię o wcześniejszych filmach Dakoty, nie znam Zmierzchu vol. 84 czy w czym z nowości grała (kilka do obejrzenia zaznaczone). Portman zagrała genialną rolę, ale już jako nastolatka i później długo nie było czegoś spektakularnego (choć nie sposób zaprzeczyć teraźniejszej pozycji pani NP).

Bessona to na wskroś Amerykański reżyser (na podstawie Taken, Leona, Taxi, Transporter, Yamakasi itd). ;)

angelika11455

Zaczęłaś prowadzić kretyńską pyskówkę, nie zwalaj winy na edi, to raz. Dwa, gdybyś postarała się traktować innych tak, jak traktujesz w życiu codziennym to zapewne wspomnienie o twojej literówce wzięłabyś jako żart i dyskusja by się skończyła. Po trzecie, na filmwebie jest coś takiego jak edycja tekstu, skoro jesteś taka zabiegana i nie masz czasu by przed dodaniem postu sprawdzić treść, to komentarza lepiej nie dodawaj. Po czwarte, przeczytaj tą pyskówkę jeszcze raz po jakimś czasie, zrób facepalma i postaraj nie robić z siebie następnym razem kretynki.
Fenning nie jest taka słaba, jako dziecko trafiała na fenomenalne role, jeśli więc widziałaś z nią tylko Zmierzch, to radzę zapoznać się ze wcześniejszymi filmami z jej udziałem. Oczywiście jeśli posiadasz jako taki gust filmowy, bo przecież nie ocenisz czyjejś twórczości jeśli jesteś, przypuśćmy, fanką Trudnych spraw. Good night.

platyna_2

Nie wisilaj się, bo nie czytam Twoich złotych myśli.

angelika11455

Gratuluję braku dojrzałości. Wynoś się z forum, skoro nie czytasz wypowiedzi innych. Jak chcesz sobie wyrażać własne zdanie bez zapoznania się ze zdaniem innych to źle trafiłaś, naprawdę. Lepiej pisz swoje głupoty na facebooku, ustaw prywatność na "Tylko ja" i wszyscy będą szczęśliwi. Smarkula.

I już się nie WISILAM. Niektórzy nie są stworzeni do postępu i dążenia do doskonałości. Postanowiłaś się zatrzymać na pewnym etapie i nie iść dalej, twój wybór. Filmweb jednak nie jest miejscem dla Ciebie, no, chyba że na forum Inne pójdziesz. Tam każdy znajdzie coś dla siebie, na pewno znajdziesz przyjaciela podobnego do ciebie pod względem mentalnym.

platyna_2

pisz pisz i tak tego nie czytam

angelika11455

Bo masz sieczkę zamiast mózgu.

platyna_2

tego też nie przeczytałam. staraj się więcej :)

angelika11455

Masz 15 lat. Wszystko jasne. Do nauki, żegnam.

platyna_2

Skąd masz takie informacje, że mam 15 lat?

angelika11455

Sprawdziłam Twoje dane. Z dziećmi nie piję i nie dyskutuję. Żegnam.

platyna_2

o to z cb niezły informatyk. a ja nie rozmawiam z niedorozwiniętymi umysłowo, którzy uważają, że im ktoś jest młodszy, tym starszy. powiedz ile ty masz lat, to cb ocenimy.

angelika11455

Nie uważam, że im ktoś jest młodszy tym starszy. Potrafię logicznie myśleć:D Można powiedzieć, że jestem od Ciebie o dekadę starsza. Niedorozwinięta umysłowo również nie jestem i mam na tyle szacunku do rodzin, które borykają się z tym problemem, że nie używam choroby do dokopania komuś.
Wiem też, że jesteś miłośniczką zwierząt, a w szczególności koni. Jesteś też wielką fanką Titanica. Nie trzeba być niezłym informatykiem by wyszukać te informacje :D

angelika11455

Och i nie zachowujesz się jak na swój wiek. Zachowujesz się jakbyś była młodsza.

angelika11455

"cb" mówi wszystko o wieku i dojrzałości człowieka...

gabiszu

Dla CB tak, dla mnie nie.

Według mnie zasługuje na bycie w pierwszej 100. Jest to młoda osoba ,ale utalentowana. Jedynie boli mnie to ,że obecnie jako TOP aktorki zajmuje 31 miejsce wyprzedzając Nicole Kidman

Wrzuć tam do pierwsej 100-tki Kristen Stewart.... dopiero będzie ubaw:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones