Dakota Fanning

Hannah Dakota Fanning

8,0
25 702 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Dakota Fanning

Prawda jest taka, że ona jest bardzo przeciętną aktorką - widziałem wiele o wiele lepszych ról granych przez dzieciaki i część z nich nie była wcale doceniona, np. rodzeństwo z filmu "Inni" - byli kapitalni i nikt się nimi jakoś nie podniecał. A Dakota i koleś grający jej braciszka w "Wojnie światów" kapitalnie działali mi na nerwy. Za jakiś czas ten boom minie i pomyślicie: po cholerę ja mam tę smarkulę w ulubionych?

dog_in_the_fog

Skoro pisze Pan tak jedynie na podstawie obejrzanego z nią filmu pt. "Wojna Światów", może i racja, że ten "boom" za chwilę minie (chodzi mi o boom związany z tym filmem, ponieważ wielu on zawiódł), ale tym którzy widzieli jej inne świetne role, pozostaną one w pamięci jak i napewno pojawią się nowe i nikt nie będzie musiał myśleć "po cholerę ja mam tę smarkulę w ulubionych?
"

dog_in_the_fog

Prawda jest taka że ona wcale nie jest "bardzo przeciętną aktorką".Stwierdzasz to po obejrzeniu z nia tylko jednego filmu. Zobacz sobie inne filmy z jej udziełm to zmienisz zdanie.

dog_in_the_fog

Każdy ma swoje zdanie na jej temat i akurat ty wiesz co myślą inni. Mi jej gra się bardzo podoba i nie stwierdzam tego po 'wojnie...' bo nie można oceniać aktora po tym jak gra w jednym filmie.

dog_in_the_fog

Wydaje ci sie ze nikt tu nie ma wlasnego zdania i wszyscy tylko powielaja to co przeczytali w gazetach? Ja prawde mowiac nigdy nie czytalem nic o Dakocie w gazetach. Rzadko siegam po prase filmowa. Po prostu spodobala mi sie jej gra aktorska w kilku filmach ktore widzialem i tyle. Wyroznia sie na tle innych dzieciakow kina. Widac ze ma talent. Mam nadzieje ze boom nie minie i ze wyrosnie na znana, dorosla aktorke bo w przeciwnym razie byloby to zmarnowanie talentu.

dog_in_the_fog

Nie czytuję gazet. Jedyna jaką czytam to program telewizyjny, a tam o niej nie piszą. I uważam, że jest swietną aktorką. I nie grała tylko w WŚ.

Veda12

Jakie niby filmy mam obejrzeć, żeby zmienić zdanie?
"Kota"? Jakąć komedię, wktórej gra z Brittany Murphy (brrrr...)?
Istnieje cień szansy, że zaskoczy mnie w "Człowieku w ogniu", bo to podobno świetny film, ale jak wiemy i w wielkich dziełach zdarzają się wpadki (np. Shelley Duvall w "Lśnieniu")

dog_in_the_fog

"Człowiek w ogniu" to jest świetny film, jak dla mnie wszystko w nim jest świetne.

dog_in_the_fog

Jeśli chodzi o film "Kot" to jest to obraz dla młodszego grona widzów i nie musi ci się spodobać pod względem fabuły ale pod względem gry aktorskiej to zmienisz zdanie. A co do "Człowieka w ogmiui" to uwież istnieje bardzo duża szansa że film ci sie spodoba i (znowu to pisze) gra Dakoty Fanning.

dog_in_the_fog

Ludzie! Ona ma dopiero 11 lat! Nie jest jeszcze gwiazdą filmową, ale może ma zadatki. Nie oglądałam filmów z jej udziałem, więc nie będę mówiła, że nie jest świetną aktorką.

stella

to po co sie udzielasz skoro nie znasz tematu?

____16

Może lubi fw i jej się nudzi;) Swoją drogą zawsze jest dla aktorek problem, gdy przychodzi do zmiany wizerunku związanego z wiekiem. Tutaj z dziecka w kobietę (jednak to jeszcze odległe dosyć:)), a potem z kobiety dojrzałej w starszą (jak np. Meg Ryan;)). Traci się role, albo wpada w nijakie. Oby Fanning nie zaczęła się pojawiać w samych młodzieżowych filmidłach, czy wielkich produkcjach. Tam za bardzo wykazać się nie można, bo wpisanie w w zgóry okresloną estetykę. Gdzie słaby scenariusz i role nie są najlepsze - Z reguły. (np. w 'Hide and seek')

CommodoreTeenageRiot

Fakt ze Hide & Seek nie nalezy do najlepszych filmow ale moim zdaniem zagrala tam bardzo dobrze. Poza tym zgadzam sie z Twoja wypowiedzia, wiec miejmy nadzieje ze talent malej Fanning nie zmarnuje sie w tandentych "teen movies" i ze wyrosnie na porzadna aktorke, bo warunki napewno ma.

____16

Chyba ma tyle rozumu, żeby nie grać w filmikach w stylu sióstr Olsen. Te w ogóle nie wiem, po co grają.
Pozdro

Veda12

Przyznam, że jak były małe to na ekranie wypadały bardzo dobrze. Naturalne, urocze. Chociaż bardziej w tym serialu, niż w kinie. Niestety - jako, że był bliźniaczkami - zaszufladkowały się szybko.

Co do 'hide and seek' to bez znanych twarzy w ogóle filmu pewnie bym nie obejrzał, bo bynajmniej fabuła nie zachęcała. Streszczenie było już przewidywalne:)

CommodoreTeenageRiot

"Hide and seek" to nic genialnego, ale Dakota zrobiła swoje. A Olsenki dobre były w "Pełnej chacie", a potem zaczęły się staczać. Filmy, w których teraz grają to badziewia. A to, że są bliźniaczkami nie znaczy, że nie mogą grać w normalnych filmach, może propozycji nie dostają, nie zdziwiłabym się, teraz na topie jest Fanning i dobrze, bo gra super.
Pozdro

Veda12

Dog in the fog - takie sobie piwo ;) Czy tam na górze nie było pewnej gry słownej ? Przyznam, że fajnie to Tobie wyszło.
A co do Dakoty, to w chwili obecnej jest ona samo napędzającą się maszynką, zaraz wytłumaczę: dostała rolę w jakimś tam filmie, jej gra się publice spodobała, twórcom filmowym zresztą również, potem nadeszły kolejne wieksze role, i teraz jest już jedną z przynoszących największe zyski aktorek. Rzecz jasna, że nie chodzi tutaj o to aby aktor przynosił zyski, tylko o to aby jego gra cieszyła oko, a pieniądze - po czymś takim same przyjdą. Teraz będą jej oferowali i już to robią naprawde duże role, miejmy nadzieję, że jak już szanowni przedmówcy napisali, nie zacznie grać w słabych filmach - nie "stoczy się", bo potencjał ma, który zresztą już nie raz wykożystała. Pozdrowienia dla kolesia od The Shining (tak myslę, że to od niego).

dog_in_the_fog

ja mysle ze dodawanie jej do ulubionych to troszke za duzo pisza o nij bo gra z najwiekszymi gwiazdami a jaq by wygladalo: "...Tom Cruise(czy jak tam to sie pisze) nadrabia swoim graniem za całkiem przeciętna małą Dakotą Fanning. To przez Toma Wojna światów jest taka wspaniała..."

Takie coś w gazecie by nie uszło więc....

Aniol_z_Piekla_Rodem

A ja myśle że dodawanie jej do ulubionych to nie jest wogóle przesada. Gra z największymi gwiazdami bo jest najleszpa. Wymień mi chciaż jedna w tym wieku ok mozesz wymienic nawet o 5 lat starsza aktorke która bedzie lepsza od niej ( w sumie to niektórzy dorośli są od niej gorsi). I gazety by nigdy tak nienapisały (na dzień dzisiejszy) jak mówisz bo wiedzą żę Dakota jest bardzo dobra aktorką.


PS - Wojna Światów nie jest wspaniała przez Toma tylko. Ja wybrałem sie na ten film z innych powodów. I pewnie widziałaś jeden film z nią i krytykujesz grrrr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones